منطقه ۱۵ به استقبال بهار می‌رود

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان با اشاره به اقدامات انجام شده در این منطقه برای استقبال از بهار ۱۴۰۱، گفت: نصب تمثال مبارک شهدای منطقه ۱۵ در خیابان‌های اصلی این منطقه به همت کنگره شهدای خوراسگان و مشارکت شهرداری انجام شده است.

هوشنگ نظری پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایمنا، با اشاره به شهر تکانی و استقبال از بهار در منطقه ۱۵ شهرداری، اظهار کرد: در مجموعه مدیریت شهری برای استقبال از بهار، برگزاری جشن‌های شعبانیه و خدمات‌رسانی هرچه بهتر به شهروندان و مسافران نوروزی، اقدامات و تمهیدات ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که از جمله آن می‌توان به برپایی ستاد هدایت و اسکان امام رضا (ع) اشاره کرد.

وی افزود: در ستاد هدایت و اسکان مسافران نوروزی که با تلاش شبانه‌روزی کارکنان خدوم قسمت‌های مختلف شهرداری منطقه ۱۵ برپا شده است، برنامه‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده است که علاوه بر فضاسازی و زیباسازی ویژه ایام نوروز می‌توان به برگزاری نمایشگاه عکس آثار تاریخی اصفهان، نمایشگاه مجسمه‌های چوبی پدر ژپتوی اصفهان، غرفه خلاقیت و نقاشی کودکان، پخش فیلم‌های مستند اصفهان، برگزاری نمایش و اجرای جنگ شادی و برگزاری نماز جماعت در این مکان ویژه اشاره کرد.

مدیر منطقه ۱۵ شهرداری اصفهان ادامه داد: از جمله فعالیت‌های شبانه‌روزی که در جهت زیباسازی و خانه‌تکانی در منطقه ۱۵ انجام شده است می‌توان به رنگ‌آمیزی بیش از ۷۰ هزار متر از جداول، رنگ‌آمیزی آب‌نماها، نرده‌ها و پایه‌های فلزی چراغ‌های موجود در پارک‌های منطقه، تعمیر و رنگ‌آمیزی مبلمان شهری، کاشتن بیش از ۲۵ هزار گل فصل و بیش از سه هزار درختچه زینتی در میادین، بوستان‌ها و باغچه‌های سطح منطقه اشاره کرد.

وی با اشاره به برنامه‌های شاخص مدیریت شهری در حوزه رفت و روب در ایام پایانی سال، اظهار کرد: در کنار پاکسازی و نظافت شهر، حاشیه مبادی شهر از سمت شرق تا شعاع پنج کیلومتری مورد نظافت و پاکسازی قرار گرفته است و همچنین رفع نازیبایی و محصور کردن پروژه‌های عمرانی و ممنوعیت صدور مجوز حفاری از در هفته‌های پایانی اسفندماه از دیگر اقدامات تدارک دیده شده برای استقبال از بهار ۱۴۰۱ بوده است.

هوشنگ نظری‌پور تصریح کرد: از دیگر اقدامات ویژه، نصب تمثال مبارک شهدای منطقه ۱۵ در خیابان‌های اصلی این منطقه به همت کنگره شهدای خوراسگان و مشارکت شهرداری منطقه ۱۵ در راستای آماده ساختن حال و هوای شهر برای ویژه‌برنامه "آخرین لحظه اولین پیمان" که بیش از ۲۰ سال سابقه اجرا دارد در روز بیست‌ونهم اسفندماه سال جاری، بوده است. همچنین ساخت چند المان نوروزی به همت کارکنان واحد زیباسازی منطقه ۱۵ انجام شده است که تا قبل از نوروز در میدان امام خمینی (ره) خوراسگان نصب خواهد شد.کد محتوا 45685

برچسب ها